Prozdrowotne maści z konopi

 

Wielu z nas ciągle zmaga się z bólem mięśni czy stawów. W dużym stopniu może to wynikać z pracy jaką wykonujemy. Na takie bóle uskarżają się również osoby uprawiające sport. W przypadku takich dolegliwości należy więc stosować preparaty, które uśmierzą ból. Jednym z tych bardziej popularnych w ostatnim czasie są preparaty wytwarzane z konopi przemysłowych. 

Lecznicze maści konopne

maść konopna przeciwbólowaKonopie przemysłowe to rośliny, które nie zawierają substancji wpływających na postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. W związku z tym z takich roślin można korzystać bez obaw. Wytwarza się z nich obecnie wiele produktów leczniczych ponieważ udało się ustalić, że konopie przemysłowe zawierają w swoim składzie mnóstwo cennych substancji prozdrowotnych. Jednym z bardziej popularnych produktów leczniczych wytwarzanych z konopi przemysłowych jest maść konopna przeciwbólowa. Taka maść powstaje głównie z olejków pozyskiwanych z nasion konopi. W składzie takich maści znaleźć można aż 10% takich olejków. Maści konopne wykorzystywane są często w bólach mięśniowych oraz stawowych. Zaleca się przede wszystkim stosowanie takich maści na noc. Maść konopną powinno się stosować od trzech do pięciu razu na dobę. Należy nanieść odpowiednią ilość maści na bolące mięśnie i zacząć delikatnie wmasowywać maść w skórę. Kojący efekt zostanie dostrzeżony już po kilkunastu minutach.

Na ten moment maści konopne z łatwością zakupić można w aptekach. Jeśli jednak nie uda nam się ich tam znaleźć to wówczas świetnym pomysłem może być skorzystanie z oferty sklepów internetowych. Wiele funkcjonujących obecnie sklepów posiada takie maści w swojej ofercie. Sprzedawane są one w wersjach różniących się od siebie pojemnością. Najczęściej spotkać można maść w opakowaniu 250ML.