Jak rozpoznać żaluzje antywłamaniowe?

Okres wakacyjny to czas, w którym dochodzi do zdecydowanie częstszych prób włamania do mieszkań. Jest to spowodowane tym, że część mieszkań pustoszeje, gdyż ich mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje, co może być zachętą dla złodziei. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie mieszkania.

Jakie rolety antywłamaniowe wybrać?

żaluzje antywłamaniowe na balkon warszawaWiele osób, którym zależy na większym bezpieczeństwie swoim czy dobytku, decyduje się na instalację alarmu. Niestety jest to dosyć kosztowna inwestycja która dodatkowo nie zabezpiecza domu przed dostaniem się niepowołanych osób. Dlatego zdecydowanie lepszą formą zabezpieczenia będą żaluzje antywłamaniowe na balkon Warszawa jest tym miastem, gdzie kupimy je bez problemu. Warto podkreślić jednak, aby nie mylić zwykłych rolet zewnętrznych z antywłamaniowymi. Żaluzje antywłamaniowe odróżniają się znacznie bardziej wytrzymałym, praktycznie pancernym wykonaniem. Dzięki temu są one zdecydowanie bardziej odporne na próby mechanicznego uszkodzenia. Z tego też względu, żaluzje antywłamaniowe mogą być znacznie cięższe od tych zwykłych, dlatego też często pojawią się modele oparte o elektryczny silnik. Szczególnie zaleca się montaż takich żaluzji w ramach balkonowych, bo jest to miejsce, gdzie najczęściej złodziej próbuje się przedostać do wnętrza mieszkania. Bardzo ważne jest to, aby wkupując żaluzje antywłamaniowe wybierać te, które są opatrzone odpowiednimi atestami bezpieczeństwa. Dzięki temu można mieć pewność, że dany model żaluzji jest odporny na próby wyważenia czy inne próby uszkodzenia. Żaluzja antywłamaniowa powinna być wyposażona w takie elementy jak rygle, czy zamek.

Wybierając się na wakacje bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. Można tego dokonać instalując alarm, ale lepszym rozwiązaniem są mechaniczne sposoby uniemożliwiające przedostanie się do mieszkania, takie jak wzmocnione rolety czy żaluzje.