Zastosowania derma rollerów

 

Każda kobieta chce dobrze wyglądać i każda ma na to jakieś sposoby. Powstało dużo zabiegów mających skrócić drogę do osiągnięcia pięknej skóry. Być może niektóre z Was słyszały lub miały do czynienia z mezoterapią. Mezoterapia igłowa jest jednym z oferowanych przez gabinety kosmetyczne tego typu zabiegiem. Istnieje także jej tańsza alternatywa.

Czym są derma rollery?

derma rollerMożliwym do wykonania samodzielnie oraz tańszym zabiegiem niż mezoterapia igłowa jest tak zwana mezoterapia mikroigłowa. Każdy kto chce sprawdzić efekty takiego zabiegu powinien zaopatrzyć się w derma roller. Mówiąc w skrócie jest to przyrząd skonstruowany trochę jak maleńki wałek pełen niewielkich igieł. Istnieją różne derma rollery. Wybierając właściwy najważniejszą kwestią jest długość igieł. Do użytku domowego polecane jest 0,25 mm. Ta długość igieł świetnie nadaje się do rollowania twarzy. Taki zabieg nie wymaga znieczulenia i nie wystąpi krwawienie. Skóra może być początkowo tylko trochę zaczerwieniona. Efekty potrafią za to pozytywnie zaskoczyć. Nie są od razu tak spektakularne jak przy bardziej inwazyjnych zabiegach ale regularne stosowanie derma rollera potrafi zdziałać cuda. Zabiegi powinny być wykonywane średnio co 3 dni. Jak zauważymy że igły zaczynają się tępić należy wymienić głowicę. Systematyczne rollowanie wspomaga produkcję kolagenu, pozwala zlikwidować zmarszczki czy też blizny potrądzikowe.

Derma roller jest tańszą i mniej bolesną alternatywą tradycyjnej mezoterapii igłowej. Jego sporym atutem jest to, że użyć go może każdy nie wychodząc z domu. Pozwoli oszczędzić i uniknąć kolejek u kosmetyczek. Jeśli dodatkowo będziecie używać specjalnych koktajli w ampułkach efekty mogą przerosnąć wasze oczekiwania. W końcu czego się nie robi dla urody?