Wspaniałe owocowe przetwory

Od zawsze byłam bardzo wymagająca w kwestii jedzenia. Ciężko było mi znaleźć coś gotowego, co mogłoby mi smakować. W mojej rodzinie od lat robiliśmy wszystko sami, moja babcia nas tego nauczyła. Makarony, krokiety, a nawet keczup wychodził spod naszych dłoni. Pracowaliśmy w pocie czoła, zwłaszcza latem.

Zachwyt nad owocowymi przetworami

naturalne przetwory owocoweNajbardziej lubiłam różne dżemy owocowe i powidła. Uwielbiałam ich smak. Niestety, kiedy wyjechałam do miasta za pracą, nie było czasu żeby przygotowywać tyle różnych domowych produktów. Jak byłam u rodziców to coś tam przywiozłam, jednak i tak było wszystkiego mało. Planowałam znaleźć jakieś naturalne przetwory owocowe w sklepie ze zdrową żywnością. Któregoś dnia po prostu taką ochotę miałam na kompot z truskawek i dżem porzeczkowy i borówkowy do naleśników, że nie mogłam z tym zwlekać. Udałam się więc do polecanego przez koleżankę miejsca. Był to sklep z domowymi produktami z ekologicznych gospodarstw. Żadnej chemii i sztucznych oprysków. Byłam zadowolona, ponieważ skład również byl obiecujący, bez żadnych konserwantów i sztucznych barwników. Od razu kupiłam kilka dżemów, śliwki w syropie i różne owoce w zalewach. Ani się nie obejrzałam, a już miałam pełen koszyk. Wróciłam do domu i nadszedł czas na degustację. Przyznam, że nie spodziewałam się, że moje podniebienie zostanie aż tak zaspokojone. Przetwory były wyśmienite, praktycznie takie jak robi moja mama. Mój mąż również był zachwycony ich smakiem.

Cieszyłam się bardzo, ponieważ dzięki odnalezieniu sklepu z domowymi przetworami, mogłam jeść pyszne produkty jak z domu rodzinnego. Obecnie w sklepach ciężko o naturalną żywność. Od tej pory regularnie odwiedzałam tamten sklep, kiedy tylko kończyły mi się zapasy syropów, dżemów i owoców.