Użytkowanie taśm kablowych

Kablowe taśmy – lub zip cable, trytytka, jak kto woli – mają ilość użyć ograniczoną jedynie przez naszą wyobraźnię. Są one małe, poręczne i wbrew wszelkim pozorom bardzo wytrzymałe. Dlatego możliwe wykorzystania znajdzie zarówno w domu, jak i w warsztacie specjalisty.

Kablowe taśmy jako odpowiedź na wszystko

taśmy kabloweJak już mówiłem, tylko nasza wyobraźnia wyznacza możliwe użycia tego niesamowitego kawałka plastiku. Na przykład w policji zaczynają służyć jako substytut kajdanek – są one poręczniejsze i lepsze w użytkowaniu. W domu osobiście użyłem ich do uporządkowania poplątanych kabli do komputera – wystarczyło spiąć je razem. Gdy musiałem usunąć jeden z nich, to wystarczyło ponownie je spiąć – nic wielkiego. W razie nagłego wypadku może też posłużyć do przytrzymania tablicy rejestracyjnej, która wypadła i nie trzyma się tak stabilnie, jak powinna. Natomiast w warsztacie mechanicznym zyskuje on najwięcej możliwości. Zip cable może służyć jako prowizoryczne ogniwo łańcucha, które zostało uszkodzone. Mimo iż jest to dość tymczasowe rozwiązanie, to pomoże ono w czasie organizacji wymiany. Tak jak wcześniej wspominałem, może służyć do spinania kabli razem, by bez problemu można było schować je w ścianie lub w listwach. Pomaga też wszędzie tam, gdzie trzeba coś na szybko spiąć, a nie mamy w zanadrzu żadnej obejmy. Dodatkowo warto wspomnieć o koszcie – taśmy kablowe są bardzo tanie, co przy tak szerokim wachlarzu możliwości jest bardzo atrakcyjne.

Są to tylko przykłady możliwych użyć taśmy kablowej – jest ich jednak tyle, że nie da się wszystkich wymienić w trakcie jednego posiedzenia. Nie ma dwóch zdań – warto jest zaopatrzyć się w te małe cudeńka. Ich dostępność i cena mówi sama za siebie. Dlatego rozejrzycie się za nimi w trakcie następnej wizyty w sklepie budowlanym.