Szybka regeneracja pompy

Udało mi się dostać samochód, który marzył mi się od dawna. Niestety, nie było to auto na chodzie, przyjechało do mnie na lawecie. Trudno, wiedziałam, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu na naprawę, jednak wiedziałam, że gra jest warta świeczki, bo to mój ulubiony model. Wiedziałam, że warto czekać.

Pompa wspomagania do regeneracji

regeneracja pompy wspomagania - mazowieckieTata zajął się jego remontem i bardzo mi wtedy pomógł. Sama jakbym miała po mechanikach jeździć, to pewnie kiepsko by to wyszło. Ogólnie naprawa nie trwała tak długo jak myślałam. Na koniec została nam tylko regeneracja pompy wspomagania – mazowieckie było województwem pełnym specjalistów w dziedzinie motoryzacji. Cieszyłam się, bo nie musiałam daleko szukać, miałam wszystkich na miejscu. Wiedziałam, że na tym modelu auta nie każdy może się znać, jednak tutaj było kilka fachowców specjalizujących się w moim modelu auta. Pompa wspomagania pomaga przy wykonywaniu manewrów, łatwiej dzięki niej skręca się kierownicą. Na początku, kiedy do nich pojechaliśmy, trzeba było rozebrać pompę. Demontaż wykonywany przez mechanika jest w stanie powiedzieć nam, co należy zregenerować. Pierwszym krokiem, jaki wykonał mechanik było odessanie płynu z wyrównawczego zbiorniczka. Nie wiem, ile go tam było, ale chyba niedużo. Auto długo stało, to pewnie wszystko tam wyparowało. Kolejnym krokiem było odłączenie możliwych przewodów, demontaż paska napędowego i samej pompy.

Kiedy wszystko zostało zdemontowane, mechanik spojrzał i ocenił, co nadaje się jeszcze do użytku, a co należy wymienić.Trzeba było wymienić łożysko i tuleję. Poprawiono też uszczelnienia. Po tym można było już zamontować pompę na swoim miejscu. Nie można było też zapomnieć o napełnieniu zbiorniczka nowym płynem. Widziałam, że dość dużo go weszło, a mało wcześniej wyleciało, więc musiała być już w nim niewielka ilość.