Sztaluga na wystawę

Każdy malarz chce aby jego obrazy były wystawiane w najlepszych galeriach sztuki. Czasami ważniejsze od samego obrazu, jest to jak ten obraz jest przedstawiony. Nawet najlepszy obraz źle przedstawiony nie będzie robił takiego wrażenia jak powinien. Właśnie dlatego na sposób przedstawienia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Drewniana sztaluga wystawiennicza

drewniane sztalugi wystawienniczeNa przedstawienie obrazów są tak naprawdę dwa sposoby. Pierwszym z nich, częściej praktykowanym w galeriach sztuki, jest wieszanie obrazów na ścianach. Jest to dobry, można powiedzieć sprawdzony sposób na eksponowanie sztuki. Niestety jest to na tyle sprawdzony sposób, że aż zbyt bardzo oklepany. Drugim sposobem, rzadziej stosowanym, ale według mnie lepszym, jest eksponowanie obrazów na sztalugach. Drewniane sztalugi wystawiennicze idealnie się do tego nadają. Dzięki temu, że obrazy są na sztalugach, a nie powieszone na ścianach, to odbiorca ma takie poczucie jakby miał bliższy kontakt ze sztuką. Do galerii sztuki, w której obrazy są eksponowane na sztalugach ludzie częściej zaglądają. Sztalugi wykonane są z dobrej jakości drewna. Drewno jest kilkukrotnie lakierowane, dzięki temu lepiej wygląda i jest trwalsze. Sztalugi są składane, jak nie są nam potrzebne, to możemy je poskładać, w ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo miejsca. Sztalugi są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki temu możemy je z łatwością dopasowywać do rozmiaru obrazu. Obraz na takiej sztaludze jest solidnie osadzony.

Koszty jakie musimy ponieść decydując się na zakup takich sztalug są stosunkowo niskie. Za jedną sztalugę zapłacimy od stu do maksymalnie trzystu złotych. Cena zależna jest przede wszystkim od rozmiaru sztalugi. Zakupu możemy dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem internetu.