Subit – zagrożenie po którym codziennie stąpamy

W ostatnim czasie w moim mieszkaniu odbywał się generalny remont, który w dużej części planowałam wykonać samodzielnie, z niewielką pomocą bliskich osób. Za najważniejsze zadanie uznałam wymianę podłóg, bo te – choć posiadały swój urok – nie były wymieniane od dobrych 30 lat. Nie wyobrażałam sobie, z jakimi trudnościami się napotkam, a za całym zamieszaniem stała groźna, smolista substancja jaką jest subit. 

Do czego wykorzystywano subit?

usuwanie subitu warszawaSubit to substancja, którą wykorzystywano do mocowania posadzek podłogowych. Oczywiście robiono to wiele lat temu, obecnie już wiemy, że jest to bardzo toksyczna, szkodliwa i rakotwórcza substancja, której należy pozbyć się ze swojego domu. Kiedy zerwaliśmy stary parkiet, moim oczom ukazała się czarna, lepiąca podłoga. Na szczęście, jeśli chodzi o usuwanie subitu Warszawa ma wiele do zaoferowania – zarówno wypożyczalnie sprzętu, jak i profesjonalne ekipy remontowe. Zdecydowałam się na drugą opcję i wezwałam fachowców w tej dziedzinie. Cała procedura nie wyglądała na skomplikowaną, ale wymagała specjalistycznych maszyn i dokładności – po wszystkim nie było nawet śladu po czarnej substancji, a ja mogłam zacząć planować ciąg dalszy remontu. Fachowcy z firmy którą wybrałam poinformowali mnie, że istnieją też chemiczne sposoby usuwania subitu, ale zupełnie nie przekonywały mnie metody z użyciem kolejnej chemii, której chciałam się z mojego domu pozbyć.

Jeśli mieszkasz w domu, w którym od wielu lat nie byly wymieniane podłogi, warto się dowiedzieć, czy przypadkiem nie były montowane przy pomocy subitu bądź innej toksycznej substancji. Warto zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza, że w domu spędzamy wiele czasu i chcemy czuć się w nim dobrze. Usunięcie subitu to tylko kilka godzin pracy, ale za to bezpieczeństwo i spokojna głowa przez resztę życia.