Sprowadziłem elektryka do pomiarów elektrycznych

Jestem właścicielem firmę. W celu jej prowadzenia wynajmuję lokal. Mimo iż nie jestem właścicielem lokalu, ponoszę wszelką odpowiedzialność za usterki i bezpieczeństwo w nim. Ostatnio zaniedbałem przegląd instalacji elektrycznej. Zupełnie zapomniałem, że minął już termin corocznego przeglądu. Musiałem szybko to naprawić.

Zadzwoniłem po elektryka do wykonania pomiarów elektrycznych

pomiary instalacji elektrycznej warszawaNie wiem jak to się stało, że nie zauważyłem, że pomiar instalacji elektrycznej w lokalu powinien być dokonany już kilka tygodni temu. Dobrze, że dostałem żadnej kary. Pomiary elektryczne są szczególnie ważne, ponieważ w biurze pracuję głównie na komputerach i obciążenie instalacji jest bardzo duże. Zadzwoniłem do elektryka z którym współpracuje zapytać czy może przyjechać. Niestety nie mógł. otworzyłem więc książkę telefoniczną w telefonie i zadzwoniłem do kogoś kto ogłaszał się pomiary instalacji elektrycznej warszawa. Przyjechał jeszcze tego samego dnia. Sprawdził stan bezpieczników, okablowania, gniazdek oraz przewodów odchodzących od bezpieczników. Wykonał potrzebne pomiary. Wyszły przy tym jakieś drobne usterki, które naprawił od ręki.  Elektryk był bardzo fachowy i profesjonalny, więc mam pewność, że wykonał swoją pracę skrupulatnie i poprawnie. Nie muszę martwić się już o stan instalacji i ewentualne kary za niedotrzymanie terminów. Na koniec uzyskałem od niego dokument o tym, że instalacja w moim lokalu jest sprawna i nie zagraża bezpieczeństwo pracowników.

Dobrze, że w porę zauważyłem, iż posiadam nieaktualny przegląd pomiarów instalacji elektrycznej. A najważniejsze, że fachowiec znalazł czas, aby szybko do mnie dotrzeć i sprawdzić stan elektryki. Tym razem pomiary nie wykazały nic złego, ale gdybym dłużej sobie o nich nie przypominał, to przy takim obciążeniu instalacji mógłbym doprowadzić do nieszczęścia.