Skandynawskie łóżeczko dla dziecka

Chyba każdy z nas ma w domu choć jeden mebel pochodzący z popularnego sklepu meblowego, sprzedającego typowe meble skandynawskie. Ich cechą charakterystyczną jest prostota i możliwość samodzielnego montażu w domu.

Jak wygląda łóżeczko w kształcie domku?

łóżeczko domek skandynawskiUmeblowanie pokoju dziecka nie jest łatwym zadaniem, bo przy projektowaniu trzeba myśleć nie tylko jak dorosły, ale także jak dziecko. Rodzice biorą pod uwagę bezpieczeństwo i praktyczność, a dzieci kierują się bardziej emocjami i modą. O ile wybór szafy, regałów na zabawki i książki, czy komody, nie jest do końca oczywisty, to do spania najlepsze będzie łóżeczko domek skandynawski. Jak wszystkie meble pochodzące z tamtego regionu, jest ono klasyczne i bardzo proste. Jego konstrukcja składa się z maksymalnie kilkunastu desek, które są idealnie wyszlifowane i pomalowane odpowiednim impregnatem. Do montażu są nam potrzebne jedynie śrubki i śrubokręt. Złożenie takiego łóżeczka zajmuje maksymalnie trzydzieści minut, więc każdy sobie z nim poradzi. Łóżko w kształcie domku jest szczególnie preferowane przez dziewczynki, gdyż na jego barierkach i całej konstrukcji mogą one zawieszać dowolne ozdoby, lampki, czy przyklejać literki. Łóżko specjalnie nie jest pomalowane, aby każdy mógł to zrobić we własnym zakresie na dowolny kolor. Konstrukcja łóżeczka jest na tyle wysoka, aby maluchy do około ósmego roku życia mogły swobodnie w niej się mieścić. Cechą charakterystyczną tego modelu łóżeczka, jest niski stan. ponieważ jego nóżki mają zaledwie kilka centymetrów.

W takim łóżeczku dzieci czują się bezpiecznie i nie obawiają się, że mogą wypaść podczas snu. Pomimo zastosowanych zabezpieczeń w formie barierek, dziecko może samodzielnie do niego wejść, lub wyjść, gdyż w jednym miejscu ich nie ma.