siedziska stadionowe

Siedziska stadionowe a koncert

Koncerty zespołów muzycznych bardzo często odbywają się na halach sportowych. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ nie każde miasto dysponuje odpowiednio dużą halą widowiskową lub innym miejscem koncertowym, gdzie można by pomieścić spodziewana grupę fanów danego zespołu lub muzyka.

Oglądanie koncertu z siedzisk stadionowych

siedziska stadionoweCzęsto jednak posiada halę sportową lub stadion, na którym taki koncert może się odbyć. Jest to zatem rozwiązanie bardzo praktyczne i racjonalne. Skoro koncert może się odbyć w budynku, który już istnieje, to nie musimy budować nowej hali. Siedziska stadionowe już mamy, infrastruktura jest przygotowana, całe wyposażenie jest, więc nic nie musimy dodatkowo przygotowywać. Muzykom zazwyczaj jest wszystko jedno z jakim miejscu występują, byleby była tam dobra akustyka, a na stadionach sportowych musi taka być, żeby dobrze było słychać komentatora sportowego. Ponadto, krzesełka stadionowe to bardzo często takie same lub bardzo podobne krzesełka jakie mamy w salach koncertowych. Czyli takie najprostsze, plastikowe, bez udogodnień. Hale sportowe przygotowane są na przyjmowanie tysięcy kibiców sportowych, zatem fani muzyki na pewno się tam pomieszczą. Jeśli chodzi o liczby, to średnio wychodzi to samo, w zależności od popularności artysty, czy drużyny sportowej. Trybuny sportowe zawsze będą więc zapełnione.

Jednak zespoły rockowe często występują nie tylko w krytych halach, ale również na odkrytych stadionach, takich jak stadion w Chorzowie, który gościł, najbardziej znane osobistości świata muzyki. Tam przecież są takie same trybuny sportowe, jak w halach, a przynajmniej nikt nie będzie narzekał na zaduch w pomieszczeniu.