Rower górski od firmy Kross

 

Jeśli zapytamy kogokolwiek o rodzaje rowerów, prawdopodobnie jako jeden z pierwszych wymieni rower górski. Nic w tym dziwnego. Od kilkunastu już lat rowery tego typu są dość mocno zakorzenione w naszej świadomości. Rowery górskie stanowią doskonałe rozwiązanie dla fanów rowerowego szaleństwa w bardziej ekstremalnych warunkach.

Dlaczego Hexagon 3.0 jest rowerem górskim?

kross hexagon 3.0Zastanawialiście się jednak, co stanowi o tym, że dany rower jest sprzedawany jako rower górski, nie zaś szosowy czy trekkingowy? Postaram się wam to wyjaśnić na przykładzie roweru firmy Kross Hexagon 3.0. Po pierwsze, rower górski powinien mieć odpowiednio duże koła. Hexagon 3.0 wyposażony jest w koła liczące sobie 27 cali, co jest wielkością optymalną dla tego typu rowerów. Po drugie, jego konstrukcja powinna być przystosowana do warunków, które zastaniemy na górskim wzniesieniu, leśnej ścieżce, czy też specjalnie zaprojektowanym torze przeszkód. Hexagon 3.0 jest więc wyposażony w system RHS, który umożliwia szybką i łatwą wymianę haków zabezpieczających ramy konstrukcji. Jest też wyposażony w hamulce tarczowe, które są gwarantem dużej siły hamowania i odpowiedniej modulacji nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Po trzecie, rower górski, choć wytrzymały, powinien być również lekki, na wypadek, gdybyśmy musieli wnieść go w niesprzyjających warunkach terenowych. Z tego też względu omawiany model waży tylko nieco ponad 13 kilogramów.

Ciekawą technologią, która została też zastosowana w Hexagonie, a może okazać się przydatna w wymagających warunkach, jest sposób nałożenia farby na całą konstrukcję. Zastosowana metoda w niezwykle wysokim stopniu uodpornia lakier na wszelkie mechaniczne uszkodzenia i gwarantuje nieskazitelny wygląd podczas jego użytkowania.