Przewaga wieszaków metalowych nad plastikowymi

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne są szczegóły, które tworzą wystrój naszych pomieszczeń. Wydaje nam się, że najważniejszy jest kolor ścian czy podłoga, a reszta nie ma znaczenia. Niekoniecznie tak jest. Oczywiście, że ważne są rzeczy, które pierwsze rzucają się w oczy, ale jest też mnóstwo innych elementów.

Wieszaki metalowe mogą być przeróżnego koloru

wieszak metalowyTego przykładem są wieszaki. Na pewno nie zwracaliśmy wcześniej na nie uwagi, ale są one w każdym domu i w każdym gabinecie czy biurze. Jeśli spotkamy się z miejscem, gdzie nie ma wieszaka, musimy okrycie wierzchnie trzymać w rękach. Nie ma nic bardziej irytującego ponad to. Następnie: jeżeli chcemy, by nasz wieszak był solidny – musi być metalowy. Jego części są stapiane, bądź wieszak stworzony jest z jednego kawałka metalu, co powoduje, że nie ma się on prawa popsuć. Nic mu nie odpadnie, nic się nie odłamie. Wieszak wiszący wybieramy raczej do domu. Do miejsc publicznych wybieramy wieszaki stojące. Czemu? Bo więcej na nich powiesimy i korzystanie z nich jest wygodniejsze. Plusem wieszaków metalowych jest to, że mogą mieć różne kolory. Nie są zobowiązujące jak stal chromowana czy drewno. Plastik również może być różnokolorowy, ale niech ktoś znajdzie porządny, stabilny, plastikowy wieszak. Jeżeli do naszego wnętrza pasuje czerwony wieszak metalowy, to takiego szukamy, jeśli biały to taki kupujemy. Żadnych ograniczeń. Możemy szukać niesamowitych wzorów lub klasyki. To tylko, albo aż, rzecz gustu.

Sami najlepiej wyczujemy, czy coś pasuje do naszych wnętrz czy nie. Oczywiście możemy szukać inspiracji w Internecie czy w czasopismach, ale i tak najbardziej powinniśmy słuchać siebie. Jeśli lubimy oryginalne i odważne połączenia, to je wykorzystajmy. W końcu nasze aranżacje świadczą o nas. Niech wyrażają je jak najlepiej.

Opublikowane w Moda