Profesjonalne biostymulatory wzrostu

Nowo narodzony człowiek jest bardzo mały, nieporadny i całkowicie zdany na opiekę rodziców. Podobnie bywa u wielu gatunków zwierząt, które przez wiele tygodni, a nawet miesięcy odżywiają i pielęgnują swoje potomstwo. Także w świecie roślin panuje pewna zależność.

Do czego jest przeznaczony biostymulator?

biostymulatory wzrostu roślinO roślinach w naszym otoczeniu najwięcej wiedzą ogrodnicy, którzy na co dzień zajmują się ich pielęgnacją od nasionka po dojrzały okaz. Jak wiadomo z lekcji biologi, do wzrostu, każda żywa istota i roślina potrzebuje słońca, pożywienia i wody. O ile dziko rosnące rośliny muszą sobie same radzić w świecie natury, to w warunkach hodowlanych możemy im znacznie pomóc. W sprzedaży znajdziemy specjalne biostymulatory wzrostu roślin, których składy są oparte na organicznych substancjach. Dzięki takim specyfikom, każda roślina wyrośnie na piękny okaz z dorodnymi owocami. Jednak należy wiedzieć, że różne gatunki roślin potrzebują konkretnego stymulatora w postaci konkretnych składników odżywczych. Stymulatory wzrostu roślin przeważnie składają się z substancji czynnych biologicznie przyśpieszających przemianę materii oraz przebieg procesów odpowiedzialnych za wzrost. Ich celem jest także wspieranie procesu fotosyntezy i transportu składników odżywczych i wody z gleby do rośliny. Środki popularnie nazywane sterydami dla roślin są w stanie skutecznie pomóc w uprawie wielu roślin niejednemu ogrodnikowi czy domowemu amatorowi warzyw i owoców w doniczkach. Zaletą takiego środka jest możliwość zastosowania go na różnych etapach wegetacji rośliny.

Nazwa – biostymulator może się negatywnie kojarzyć z różnymi środkami chemicznymi, które stosuje wielu producentów żywności w uprawie roślin, ale jest to błędne myślenie. W ich składzie są jedynie bezpieczne składniki, które jedynie wspomagają proces wzrostu.