Praktyka czytania czasopism katolickich

W mojej rodzinie od zawsze istniała tradycja kształcenia religijnego na wszelkie sposoby. Od najmłodszych lat moi rodzice uczyli nas, że religia jest bardzo ważna w życiu, a podążając zgodnie z prawdami wiary możemy odnaleźć szczęście w życiu.

Ciekawe artykuły w czasopismach katolickich

czasopisma katolickieWraz z rodzicami oraz rodzeństwem w każdą niedzielę uczęszczaliśmy na nabożeństwa w naszym kościele i dbaliśmy o to, aby ta tradycja była kontynuowana także w wieku młodzieńczym. Rodzice kupowali również bardzo dużo różnego publikacji religijnych, a czasopisma katolickie od zawsze były obecne w naszym domu. Wśród tej literatury spotykałam bardzo popularne czasopisma oraz takie, które były dedykowane dla konkretnej grupy wiekowej. W tych czasopismach odnalazłam wiele uniwersalnych prawd, które towarzyszą mi przez całe życie. Rodzice czytali czasopisma dla rodzin katolickich, z których czerpali wiedzę pomocną w wychowaniu dzieci oraz prowadzeniu swojej małej wspólnoty religijnej. Mój straszy brat od zawsze interesował się polityką oraz szeroko pojętą teologią, a zagadnienia filozoficzne nie były mu obce. W czasopismach katolickich szukał przede wszystkim odpowiedzi na nurtujące go pytania, czytał wiele artykułów z dziedziny geopolityki oraz publicystyki. Z kolei ja, sięgałam po prasę religijną, aby znaleźć w niej inspiracje do dalszego życia religijnego. Bardzo lubiłam czytać prasę poświęconą różnym spotkaniom młodzieży, ponieważ często uczestniczyłam w wielu przeglądach katolickich i cieszyłam się, że miałam okazję czytać o tych wszystkich wydarzeniach. Prasa religijna jest bardzo ważna, nie tylko w moim domu. Dzięki temu, wielu katolików ma możliwość poznania Boga w bardzo przystępny sposób, a jakość artykułów oraz reportaży jest niezwykle profesjonalna i bardzo atrakcyjna.

Prasa religijna jest bardzo ważna dla mnie i mojej rodziny. Staramy się czerpać z niej jak najwięcej, czytamy wiele artykułów poświęconych naszej kulturze oraz religii. Dzięki temu edukujemy siebie oraz swoich najbliższych i możemy być jeszcze bliżej naszego Stwórcy.