Polecane farby do malowania mebli dziecięcych

Pokój dziecięcy powinien być zarówno przytulny, utrzymany w ciepłych, pozytywnych barwach a przede wszystkim bezpieczny. To właśnie odpowiedni skład farb, jakie stosujemy w renowacji dziecięcych mebli, odpowiada za dobre samopoczucie naszych pociech. Odnawianie mebli dziecięcych wymaga zastosowania odpowiednich farb kredowych, które są najbardziej ekologiczne.

Renowacja mebli w pokoju dziecka

polecana farba do mebli dziecięcychFarby kredowe bazują na składnikach organicznych i odznaczają się składem szczególnie polecanym do malowania mebli w pokoju dzieci. Certyfikaty bezpieczeństwa udzielane są tylko i wyłącznie farbom przeznaczonym do malowania mebli i drewnianych zabawek, w których korzystają dzieci. Najbardziej polecana farba do mebli dziecięcych zawiera odpowiednią ilość kredy oraz pigment naturalny. Najczęściej takie farby pojawiają się w jasnych, pastelowych odcieniach. Doskonale współgrają z charakterem pokoju dziecinnego. W zależności od wyboru farby (emulsyjna, kredowa), należy najpierw przygotować drewnianą powierzchnię mebla. Farby kredowe zwykle nie wymagają szlifowania, przecierania papierem ściernym. Często producent zaleca przemycie powierzchni woda z mydłem, by usunąć tłuszcz, kurz i codzienne zabrudzenia. Po lekkim przeszlifowaniu farba do mebli dziecięcych lepiej się trzyma. Farba kredowa schnie ok. 30 minut, ma słaby zapach a tym samym jest przyjazna dzieciom. Kreda zapewnia dobre krycie powierzchni meblowych.

Renowacja, czyli powtórne malowanie mebli w pokoju dziecięcym, wymaga dobrania bezpiecznej farby. Producenci posiadają w swojej ofercie specjalne mieszanki skomponowane z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Zaleca się stosowanie barwników o organicznym składzie, pochodzenia naturalnego. Farby dziecięce szybko schną i mają optymalny zapach.