Podjęcie decyzji o rzuceniu palenia

Papierosy paliłam od dziesięciu lat. Zawsze powtarzałam, że lubiłam to robić jak ktoś pytał mnie, dlaczego nie rzucę palenia. Zrozumiałam po jakimś czasie, że palenie papierosów mi szkodził, ale nie było wcale łatwą sprawą, żeby rozstać się z nałogiem. Wiele razy już próbowałam.

Znalezienie łatwego sposobu na rzucenie palenia

łatwe rzucanie paleniaTo w czasie zimowym postanowiłam  rzucić palenie. To było w piątek. Stałam na balkonie w klapkach i paliłam papierosa. Wtedy stwierdziłam, że to koniec. Od tego dnia zamierzałam nie sięgnąć więcej po papierosa. Wcześniej już próbowałam zerwać z nałogiem i nie udawało mi się to wcale. Wiedziałam, że nie było łatwe rzucanie palenia i dlatego musiałam sobie jakoś w tym pomóc. Na rynku było sporo preparatów takich jak cukierki czy gumy z nikotyną. Wybrałam się jednak do lekarza, aby pomógł mi podjąć odpowiednią walkę z nałogiem i podpowiedział w jaki sposób łatwo rzucić palenie. Od lekarza dostałam wiele cennych wskazówek, do których się zastosowałam. Dziesiąty dzień bez papierosa był trudny. Musiałam iść do apteki, żeby kupić jakiś skuteczny preparat. Kobieta poleciła mi gumy, dzięki którym rzucenie palenia było łatwe. Kupiłam te gumy i faktycznie działały. Nawet nie byłam taka nerwowa jak kilka dni temu. Rzeczywiście okazało się, że dzięki tym gumom łatwiej było mi walczyć z nałogiem. Nawet zapisałam się na terapię, która miała mi w tym wszystkim dodatkowo pomóc. Nie paliłam już trzy miesiące i byłam z siebie dumna.

Po ponad roku niepalenia papierosów czułam się o wiele lepiej. Nie męczył mnie już kaszel, nie męczyłam się wchodząc po schodach. Właściwie, to z łatwością udało mi się rzucić palenie tym razem, ponieważ odpowiednio podeszłam do tematu. Już nie zamierzałam w przyszłości sięgać po papierosa.