Ogrodowy basen pozbawiony glonów

 

Kiedy zbliża się letnia pora roku, a wraz z nią gorące dni, większość posiadaczy ogrodów zaczyna myśleć o zakupieniu ogrodowego basenu. Wiele osób dostrzega w tego typu rozwiązaniu możliwość przyjemnego spędzania letniego czasu. Posiadanie ogrodowego basenu to często rozwiązanie doskonałe, gdy posiadamy dzieci, a także, kiedy chcemy w ciekawy sposób spędzić czas z naszymi przyjaciółmi.

Środek przeciwko basenowym glonom

środek na glony w basenieOczywiście, basen ogrodowy jest rozwiązaniem ze wszech miar pozytywnym, musimy jednak pamiętać, że kiedy decydujemy się na basen charakteryzujący się większymi rozmiarami (a co za tym idzie, również większym litrażem wody, która znajdzie się w jego wnętrzu), potrzebujemy również odpowiednich środków, które pozwolą nam utrzymać wodę w dobrym stanie. Jednym z największych problemów, jakie występują w przypadku basenowej wody, jest pojawianie się glonów. Ich rozwojowi szczególnie sprzyja woda stojąca, która charakteryzuje się niewłaściwym pH i która wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych. Aby uniemożliwić rozwój glonów w naszym basenie, powinniśmy zakupić środek na glony w basenie. Najczęściej środek tego typu sprzedawany jest w formie płynu do rozcieńczenia we właściwych proporcjach. Substancja ta przechowywana jest w bezpiecznej butelce i charakteryzuje się dużym stężeniem, więc powinniśmy przykładać dużą ostrożność podczas jej stosowania. W momencie, gdy preparat jest odpowiednio rozcieńczony i znajduje się w wodzie basenowej, nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.

Preparat przeciwko glonom zamieszczamy w basenie zaraz po napełnieniu go wodą, a następnie uzupełniamy – zgodnie z instrukcją – wraz z upływającym czasem lub też z dostrzeganymi potrzebami. Środek tego typu dostępny jest w sklepach, które oferują nam wyposażenie ogrodowe, w tym również ogrodowe baseny i chemię basenową.