Oblaci jako współcześni misjonarze

O zakonnikach słyszałam już jak chodziłam do szkoły podstawowej. Wówczas na lekcjach historii uczyłam się zasad panujących w zakonie. Była omawiana budowa budynku, w którym mieszkali zakonnicy oraz inne ciekawe rzeczy. Jednak o oblatach słyszę dopiero teraz – kiedy mam ponad trzydzieści lat.

Kim są oblaci?

oblaciPrawda jest taka, że rzadko oglądam telewizję, ale jeśli już to kanały popularnonaukowe, ponieważ staram się trzymać jak najdalej od środków masowego przekazu, które niszczą mój spokój ducha. Tym razem nudziło mi się bardzo w domu i włączyłam telewizor, w którym leciał program o zakonnikach. Z chęcią zaczęłam go oglądać. Wówczas pierwszy raz usłyszałam słowo oblaci. Okazało się, że są to specjalni misjonarze ze Zgromadzenia Misjonarzów Oblatów Maryi Niepokalanej. Ich pochodzenie wyjątkowo nie jest pochodzenia polskiego. U nas ich zgromadzenie działa dopiero od początku lat dwudziestych ubiegłego wieku. Dziś działają w Polsce na masową skalę. Oglądając program dowiedziałam się naprawdę bardzo dużo. Była również mowa o papieżu Franciszku. Była przedstawiona jego historia i szczegółowy życiorys. Było to dla mnie naprawdę bardzo interesujące. W programie nie zabrakło pouczających informacji. Oczywiście były wskazówki dotyczące tego, jak żyć w zgodzie ze światem. Sądzę, że papież Franciszek oraz misjonarze oblaci są dobrym wzorem do naśladowania. Tym razem czas spędzony przed telewizorem nie był stracony. W późniejszym czasie kupiłam sobie książkę na temat prześladowania chrześcijan.

Lubię tego typu programy, ponieważ dzięki nim mogę się wiele nauczyć o historii i działalności wielu mądrych ludzi. Wiedza taka jest bardzo użyteczna. Współczesne postrzeganie świata jest dla szarego człowieka czasami bardzo ograniczone, dlatego tez polecam każdemu poczytać książkę lub obejrzeć program na temat osób uduchowionych.

Sprawdź http://misyjne.pl ofertę