akcesoria do nurkowania

Nurkowanie jako sport ekstremalny

Jogging, jazda na rowerze czy fitness pozwalają zadbać o zdrowie i kondycję, ale nie są to sporty, które dostarczą Ci niesamowitych wrażeń. Dreszczu emocji, adrenaliny, niezwykłych przeżyć dostarczają dopiero sporty ekstremalne. Wiele z nich wymaga jednak ponadprzeciętnych zdolności fizycznych i psychicznych, a także odpowiedniego przygotowania.

Na początek kurs i akcesoria do nurkowania

akcesoria do nurkowaniaJest wśród sportów ekstremalnych są też takie, którymi może zająć się każdy. Dobrym przykładem jest nurkowanie. Jego zaletą jest to, że w zależności od chęci i możliwości można uprawiać różne rodzaje nurkowania. Na początek dobrym pomysłem jest snorkeling czyli oglądanie podwodnego świata unosząc się na powierzchni wody. Nie potrzeba skomplikowanego sprzętu, ponieważ wystarczą maska, fajka i płetwy. I już w tak prosty sposób można sprawić, że wakacje np. w Chorwacji czy Egipcie staną się wyjątkowe. Jeśli złapiesz bakcyla możesz spróbować swoich sił w tak zwanym nurkowaniu bezdechowym czyli freedivingu. Istnieje w tej dziedzinie kilka rodzajów konkurencji, w których można już zawalczyć o bicie światowych rekordów. Inną propozycją jest chyba najpopularniejsze płetwonurkowanie czyli nurkowanie rekreacyjne do głębokości 40 metrów. Przygodę z płetwonurkowaniem mogą pod opieką instruktora rozpocząć nawet dzieci. Tu jednak niezbędny będzie kurs nurkowania. Szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora zapewni uzyskanie potrzebnej wiedzy i umiejętności. Podstawowym kursem jest kurs OWD, po jego zakończeniu można kontynuować szkolenia nurkowe zdobywając kolejne umiejętności. Następnie konieczna będzie inwestycja w akcesoria do nurkowania. Choć nurkowanie kojarzy się przede wszystkim z ciepłymi morzami to rozpocząć przygodę z nurkowaniem można niemal w każdym większym mieście.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową przykładowo serwis nurkowy lub centrum nurkowe Warszawa i już mamy do dyspozycji mnóstwo pasujących wyników. Warto znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, bo jeśli zajmiemy się na poważnie tym sportem to będziemy korzystać z takich usług jak np. czyszczenie butli nurkowych. No ale na to przyjdzie czas później.