nowoczesne ogrody

Nowoczesne ogrody a mała architektura

Mała architektura coraz częściej pojawia się w naszych ogrodach. Co do niej zaliczamy? Są to przede wszystkim wszystkie altanki, ławeczki, pergole na kwiaty, stoliki, ogrodzenia, siedziska.

Nowoczesne ogrody z Poznania pasują do małej architektury

nowoczesne ogrodyNajczęściej są one wykonywane z drewna, ponieważ jest to materiał naturalny i idealnie współgra z każdym ogrodem. Jak dobrze dobrać elementy małej architektury do ogrodu? Czy drewno to jedyne rozwiązanie? Czy nowoczesne ogrody-poznań i mała architektura się nie wykluczają? Na pewno nie należy przesadzać z obecnością takich elementów, szczególnie, jeśli nasz ogród jest mały. Wtedy takie ,,zagracenie” jest bardzo niekorzystne. Projektowanie ogrodów powinno zawsze być dostosowane to ich wielkości, żeby wielka działka nie wyglądała pusto, a mała nie była cała pozastawiana, ze nie będzie widać trawnika. Przejdźmy do kolejnej kwestii. Drewno jest najpopularniejszym materiałem, ale nie jedynym. Nowoczesne ogrody coraz częściej sięgają po kamień i tworzone są kręgi wokół ogniska, betonowe ławeczki i grille. Taki kamień jest zimny i nieprzyjemny w dotyku, zatem koniecznie musimy go obłożyć drewnianymi deskami lub też kupić miękkie poduszki, żeby było nam wygodnie. Taka mała architektura niewątpliwie wygląda w nowoczesnych ogrodach lepiej, niż całkowicie drewniane aranżacje. Jednak liczy się także rodzaj drewna. Dobrym rozwiązaniem jest drewno egzotyczne. Jest ono po pierwsze ciemniejsze, niż nasze polskie, więc bardziej pasuje do nowoczesnych ogrodów, ale jest także trwalsze i odporniejsze, przez co wolniej będzie się niszczyło.

Zakładanie ogrodów powinno współgrać z naszym domem. Zatem wygląd tarasu, który też bywa pokryty panelami z drewna egzotycznego powinien pasować do reszty ogrodu.