Najwygodniejszy sposób na ładowanie telefonu w samochodzie

Używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy samochodem jest zakazane i bardzo niebezpieczne. W Stanach Zjednoczonych jest to jeden z największych problemów powodujących wypadki na drodze. Sprawy nie wolno bagatelizować, jednakże wielu z nas korzysta z nawigacji na smartfonie, co zabronione już nie jest, o ile nie korzystamy z niej aktywnie. 

Wygoda i funkcjonalność przede wszystkim

indukcyjny uchwyt samochodowyFunkcja tradycyjnych uchwytów samochodowych ogranicza się do zapewnienia stałej pozycji telefonu podczas jazdy samochodem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zobaczyć wskazówki nawigacji bez odrywania wzroku od obecnej sytuacji na drodze. Nie jest jednak tajemnicą, że aplikacje które używają aktywnie naszego położenia potrafią sprawić, że bateria w naszym smartfonie zniknie w moment. W takim wypadku, oprócz uchwytu, wypada zaopatrzyć się także w ładowarkę samochodową.  Dzięki rozwoju technologii, udało się stworzyć produkt, który łączy w sobie obydwie te cechy. Indukcyjny uchwyt samochodowy zapewnia ciągła gotowość do pracy dzięki wsparciu bezprzewodowego ładowania, którą aktualnie wspiera coraz to więcej modeli telefonów. To połączenie sprawia, że w jednym urządzeniu mamy dwa, co znacząco zwiększa wygodę użytkowania. Wystarczy zamontować telefon w uchwycie, dokładnie tak samo jak w przypadku jego tradycyjnego odpowiednika, natomiast ładowanie rozpocznie się automatycznie.

Technologia bezprzewodowego ładowania znacząco podnosi wygodę jeśli chodzi o korzystanie ze smartfona. Innowacyjny projekt, pozwolił zaimplementować ją do uchwytów samochodowych, dzięki czemu konieczność posiadania dodatkowej ładowarki samochodowej została wyeliminowana. Rozwiązanie to jest również znacznie estetyczniejsze niż tradycyjny tandem. Jedyne o czym należy pamiętać to wsparcie naszego telefonu dla funkcji bezprzewodowego ładowania.