Metoda na stracone fotografie

Kiedy byłem na wakacjach nad morzem zabrałem swój pierwszy aparat fotograficzny wyposażony w bardzo pojemną kartę SD, czyli pamięci przenośną. Stwierdziłem jednak, że dzisiaj zapoznam się z tymi zdjęciami, które udało mi się wykonać podczas wakacji, jednak zdziwiłem się bardzo, gdyż tych zdjęć wcale tam nie było.

Sposób na utracone zdjęcia

przywracanie usuniętych zdjęćNie wiedziałem w ogóle, o co może chodzić i długo szukałem przyczyny i okazało się, że któreś z moich dzieci musiało maczać w tym swoje palce i usunąć wszystkie zdjęcia, które udało mi się zrobić podczas wakacji. Nie ukrywam, że początkowo trochę spanikowałem, jednak wiedziałem, że są na rynku takie firmy, które zajmują się przywracaniem usuniętych zdjęć nawet z aparatu fotograficznego. Całe szczęście, że posiadałem kartę SD, którą wykorzystywałem do przechowywania takich zdjęć, gdyż jak słyszałem jest o wiele prostsze do wykonania dla serwisantów niż odzyskiwanie zdjęć bezpośrednio z pamięci aparatu fotograficznego. Przywracanie usuniętych zdjęć jak się okazało nie było żadnym problemem. Pracownik długo mi tłumaczył o tym, jak się odzyskuje takie zdjęcia i co najważniejsze jakie zdjęcia można odzyskać, jednak nie do końca to zrozumiałem, ale stwierdziłem, że nie muszę, gdyż to właśnie jest jego praca, aby zadowolić klienta. Teraz wiem, żeby wszystkie zdjęcia, nawet jeśli trzymane są na karcie pamięci w aparacie fotograficznym, nagrywać na dysku zewnętrznym albo wrzucać gdzieś w chmurę, dzięki czemu unikam takich sytuacji, że muszę skontaktować się z firmą odpowiedzialną za takie rzeczy i oszczędzę także część pieniędzy.

Teraz faktycznie wyjeżdżając na wakacje mam ten komfort, że nieważne co zrobię, czy co zrobią moje dzieci, to i tak zdjęcia będą na swoim miejscu w przypadku ich usunięcia. Nie muszę się martwić tak samo, jak martwiłem się na samym poczatku podczas wykonywania różnych zdjęć.