Laser wbudowany w celownik

Tradycja polowań w krajowych lasach jest bardzo długa. Obecnie polowania odbywają się głównie w godzinach porannych. Ma to swój klimat – delikatny chłodek, rosa i przyjemna mgła. Co do tej ostatniej – nie musi ona ograniczać widoczności. Wystarczy zamontować celownik optyczny wyposażony w laser. Wszystko widać jak na dłoni.

Celownik laserowy w myślistwie

celowniki myśliwskieCelowników optycznych jest wiele. Montując je na sztucerze otrzymujemy różne rodzaje przybliżeń. Ich cena również waha się, od kilkudziesięciu, aż do kilku tysięcy złotych. Niestety źle działa na nie mgła. Jako myśliwy polecam celowniki myśliwskie z laserem. Są one robione tak, że patrząc przez lunetę widzimy laserową kropkę, która przebija się przez mgłę. W lunecie widać ruch zwierząt, dlatego łatwo ocenić co mamy na celowniku. Nawet jeśli nasz cel schowany jest w gąszczu mamy szansę na trafienie. Ma to plus, ponieważ regulowanie gospodarki leśnej dzięki temu staje się łatwiejsze. Ceny są podobne jak przy zwykłych celownikach optycznych. Decydując się na zakup celownika laserowego musisz wyposażyć się w uchwyt na nie. Specjalną lunetę z noktowizorem umieszcza się w tradycyjnym miejscu na wierzchu lufy, natomiast laser pod nią. Proszę się nie obawiać tego, że przy wystrzale celowniki zostaną rozkalibrowane. Po wstrząsie wszystko wraca do swoich pierwotnych, dobrych ustawień. Do zadania myśliwego należy tylko ustawienie pierwotnych ustawień, czyli zbieżności lasera z lunetą.

Im nowocześniejszy sprzęt, tym polowanie jest łatwiejsze. W dalszym ciągu pozostaje satysfakcja z udanego polowania. Każdy myśliwy musi unowocześniać swój sprzęt aby być poinformowanym o nowych technologiach. Niektóre zmiany w sztucerze trzeba wprowadzać ze względu na zmiany prawne. Pamiętanie o tym to ważna sprawa.