Koszt sufitów napinanych

 

Podstawą udanej inwestycji jest odpowiedni dobór materiałów oraz ich zakup za rozsądną cenę. W przypadku remontu lub wykończenia mieszkania lub innego lokalu mamy obecnie do dyspozycji ogromną ilość przeróżnych materiałów oraz wielorakie techniki budowlane. Bardzo ciekawą i nowoczesną propozycją na szybki i bezpyłowy remont sufitu jest użycie powłok napinanych.

Inwestycja w sufity napinane

sufit napinany ile kosztujeSufity napinane produkowane są z różnych materiałów, które mają wpływ na cenę powłoki. Podstawowymi surowcami są PCV oraz tkaniny poliestrowe. Wybierając tkaninę poliestrową  zapłacimy nieco więcej jednak przyspieszymy montaż gdyż nie wymaga ona podgrzewania przed rozpięciem powłoki. Wpływ na cenę sufitu napinanego ma również pewna różnica wynikająca z tego czy powłoka jest matowa lub z połyskiem. Sufity wykonane w technice tzw. lustrzanego odbicia kosztują więcej. Głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest ilość użytego do wykonania materiału oraz pracochłonność. Dlatego też za sufity wykonane z kilku różnokolorowych powłok spawanych na gorąco możemy się spodziewać znacznie wyższej ceny niż za sufit napinany jednorodny. Najwięcej zapłacimy za sufity napinane wykonane w technice drukowanej oraz 3D. Są to bardzo ciekawe wersje sufitów z dowolnym nadrukiem oraz wielopowłokowe sufity wymagające kilku warstw z perforacjami i oświetleniem. Aby dokładnie określić wydatek na sufit napinany ile kosztuje montaż jest również bardzo istotną kwestią.

Najczęstszą praktyką stosowaną przez firmy sprzedające sufity napinane jest wycena po uprzedniej wizycie przedstawiciela firmy w lokalu, w którym odbędzie się montaż. Po zdjęciu wszystkich wymiarów, obliczeniu ilości kątów i wyborze wersji sufitu można dokonać rzetelnej, końcowej wyceny sufitu napinanego.