Jaką taśmę suwakową kupić do torebki?

Od wielu lat mam swoją, jedną ulubioną torebkę. Jest już wysłużona, ale dość dobrze się trzyma. Jednakże, ostatnio popsuł mi się w niej suwak. Najpierw delikatnie zaczął się pruć, a teraz w ogóle już nie działa. Ponieważ niebezpiecznie jest chodzić z otwartą torebką, postanowiłam wymienić suwak. Chciałam sama go wszyć potrzebowałam tylko kupić suwak, który będzie odpowiedni.

Poszukiwania odpowiedniej taśmy suwakowej

taśma suwakowaPo odpowiednią taśmę suwakową udałam się do sklepu z pasmanterią. Zaczęłam przeglądać różne suwaki, których wybór był bardzo duży. Wybrałam kilka rodzai, które wydawały mi się właściwe i zapytałam ekspedientki, która taśma suwakowa z tych które wybrałam będzie najlepsza do torebki. Pani poleciła mi jeden z wybranych przeze mnie suwaków. Powiedziała, że sama taśma jest bardzo miękka, więc będzie mi łatwo ją wszyć. Jednakże jej materiał jest dosyć mocny, dlatego nie ma obawy, że ta taśma popruje się tak jak potrzebna. Pani uznała też, że wskazana przez nią taśma suwakowa będzie najlepsza ponieważ sam suwak jest metalowy. Jest przez to trwalszy od jego plastikowych odpowiedników. Kolejną jej zaletą jest duża szerokość taśmy. Dzięki temu suwak jest zabezpieczony przed wciąganiem materiału torebki. Chyba każdy przynajmniej raz wciągnął w ten sposób materiał w suwak i wie, że później wyplątanie takiego materiału jest bardzo problemowe. Postanowiłam zakupić suwak, który mi polecała.

To był strzał w dziesiątkę. Taśma suwakowa była bardzo praktyczna i idealnie pasowała do mojej torebki. Kolejnym plusem było to, że suwak bez problemu wszyłam w torebkę. Suwak chodził bardzo praktycznie nie zacinał się i rzeczywiście miał zabezpieczenie przed wciąganiem materiału, a także dodatkowe zabezpieczenie przed rozsuwaniem się pod wpływem ruchów. Jest to szczególnie ważne, gdy ma się mocno napchaną torebkę.