Jaka sól może być w akwarium?

Akwaryści o wiele chętniej sięgają po gatunki ryb i innych organizmów wodnych pochodzących z zasolonych zbiorników. Jest to związane z o wiele większą dostępnością do soli morskiej w sklepach zoologicznych i akwarystycznych. Niektórzy jednak wsypują do akwarium sól jodowaną, kuchenną. Czy jest to dobre? Szczerze mówiąc sól morska wydaje się najlepsza do tego celu.

Dlaczego sól morska jest najlepsza?

sól morska do akwariumTemat zacznijmy od stwierdzenia, ze we wszystkich słonych wodach mamy taką samą sól, jednak o innych stężeniu. Sól morska do akwarium to najlepszy wybór ponieważ ryby są przyzwyczajone do niej i to właśnie w niej najlepiej funkcjonują. Poza tym bardzo łatwo jest ją mieszać z wodą. Nie ma ryzyka, że sól się nie rozpuści, tylko osiądzie na dnie. Sól nie osiada nawet na rzeczach, które przez długi czas znajdują się we wnętrzu akwarium. Można bezproblemowo ustawić dekorację i nie przejmować się stałym obowiązkiem czyszczenia jej. Sól morska jest najlepiej przystosowana do wody. Łatwo ją dostać w sklepach zoologicznych i akwarystycznych, nawet w mniejszych miejscowościach. Jej cena również nikogo nie przerazi. Trzy złote za woreczek kilogramowy to naprawdę śmieszna suma. Na akwarium o pojemności dwudziestu litrów wystarczy przez około czternaście miesięcy, biorąc pod uwagę nie tylko dosalanie, ale także całkowitą wymianę wody i robienie mieszanki od początku.

Ryby na pewno będą dobrze czuły się w swoim akwarium. Poczytaj, jak należy robić mieszanki. Napisano o tym bardzo dużo książek. Jeśli chcesz hodować różne gatunki, sprawdź, czy wymagają one tego samego poziomu zasolenia. Wtedy nie będziesz musiał szukać kompromisów. Są urządzenia, które badają stężenie soli morskiej w wodzie. Kup sobie taki sprzęt i kieruj się głównie jego wynikami.