Jak zapewnić energię elektryczną na planie filmowym?

W wielu miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej konieczne jest stosowanie alternatywnych sposobów jej wytwarzania. Jest to szczególnie istotne wszędzie tam, gdzie prowadzone są czynności zawodowe. W przypadku, gdy ze względu na brak dostępu do sieci elektroenergetycznej konieczne jest stosowanie alternatywnych rozwiązań należy przede wszystkim określić ich parametry.

Wypożyczalnia specjalistycznych agregatów prądotwórczych

agregaty filmowe wynajemPrzykładem może być chociażby moc jednostek prądotwórczych czy wartość generowanego napięcia. Takie sprzęty są niezbędne na planach filmowych, które są zlokalizowane poza studiem nagrań. Można tutaj przytoczyć chociażby wykonywanie zdjęć w plenerze. W tym celu przeważnie stosowane są agregaty filmowe wynajem takich urządzeń prowadzony jest przez profesjonalne firmy. Agregat musi być odpowiednio przystosowany do warunków planujących na planie zdjęciowym. Przede wszystkim powinien powinien być on odpowiednio wyciszony oraz generować mniejszą ilość spalin. Przeważnie tego typu specjalistyczny sprzęt umieszczany jest na przyczepce, która może być następnie w prosty sposób przemieszczana. Podczas wynajmowania należy zwrócić przede wszystkim uwagę na parametry jednostki. Można tutaj przytoczyć chociażby jej moc czy wartość generowanego napięcia. Niektóre agregaty posiadają kilka wyjść zasilających co znacznie ułatwia podłączenie urządzeń wykonawczych czy odbiorników. Jest to bardzo ważne.

Wypożyczalnie takiego sprzętu są zlokalizowane w dużych miastach, gdzie panuje odpowiednie zapotrzebowanie na takie usługi. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest zapewnienie dostępu do energii elektrycznej. Dotyczy to w szczególności miejsc, gdzie ze względu na lokalizację nie ma dostępu do sieci. Specjalistyczne jednostki prądotwórcze są wykonywane w ten sposób żeby zapewnić jak najmniejszy hałas i emisję spalin.