Efektywne izolacje natryskowe

Decydując się na wybudowanie domu wielokrotnie będziemy stawać przed bardzo ważnymi wyborami. Jednym z nich będzie odpowiednia izolacja termiczna w naszym domu. Pamiętajmy o tym, że od tego wyboru zależeć będzie bardzo dużo. W szczególności wybór ten będzie miał wpływ na koszty związane z ogrzewaniem. Dodatkowo od izolacji termicznej będzie zależała kondycja naszych ścian. Jeśli stworzymy mało wydajną izolację to może dochodzić nawet do powstawania wilgoci i pleśni.

Skuteczna termoizolacja budynku

ocieplanie pianką poliuretanowąKwestii dotyczących izolacji termicznej pod żadnym pozorem nie można bagatelizować. Izolacja ta ma ogromny wpływ nie tylko na koszty dotyczące eksploatacji naszego domu ale również wpływa ona na kondycję całego budynku. Od jakiegoś czasu dostrzec możemy, że kończy się hegemonia styropianu jeśli chodzi o ocieplanie. Materiał ten był przez dziesięciolecia niezwykle skuteczny ale przychodzi obecnie czas na to by był on zastępowany nowymi rozwiązaniami. Do takich zdecydowanie zaliczyć możemy ocieplanie pianką poliuretanową. Materiał ten obecnie występuje w dwóch wersjach. Pierwszym z nich jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Jest to pianka, która wyróżnia się nie tylko bardzo małą wagą ale również tym, że jest ona w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. W związku z tym idealnie sprawdza się w przypadku budynków drewnianych gdzie często zachodzi konieczność „oddychania” drewna.

W budynkach murowanych najczęściej stosuje się piankę zamkniętokomórkową. Pianka ta jest nieco cięższa od pianki omawianej wcześniej. Jednak należy zaznaczyć, że w przypadku pianki zamkniętokomórkowej jest o wiele większa efektywność termoizolacyjna. Pianka ta nie jest w stanie przepuszczać pary wodnej oraz żadnych innych gazów ale i tak jej popularność jest ogromna.