Działanine nano złota

Cudowna moc uzdrawiania płynąca ze złota, rozpowszechniana była już w starożytności. Terenem, na którym szczególnie znana była wiedza o jego właściwościach, były Chiny, w których obecna była nawet wiara w to, że kruszec ten może być drogą do długiego, jeśli nie wiecznego, życia. W niektórych przypadkach faktycznie nano złoto jest skutecznym medykamentem.

Drogocenne działanie nano złota na nasz wygląd

ujędrniające nano złotoChińczycy, jak zostało to już zasygnalizowane, mocno wierzyli w to, że dzięki magicznemu działaniu złota dłużej zachowają swoją witalność. Należy dość stanowczo powiedzieć, że to przeświadczenie nie wzięło się zupełnie znikąd. Podobnie jak posługiwanie się dzisiaj zwrotem „ujędrniające nano złoto”, również nie jest bezpodstawne. Dlaczego? Z niezwykle prostej przyczyny, która związana jest z faktem, iż nano złoto zostaje często wykorzystywane w kosmetologii do zabiegów upiększania. Ma ono bowiem działanie ujędrniające, dzięki czemu maseczki przygotowane na jego bazie zmniejszają prawdopodobieństwo powstawania zmarszczek i regenerują zmarszczki już istniejące. Dodatkowo maseczki tego typu doskonale nawilżają skórę i likwidują wszelkie przebarwienia skórne. Wszystko to przez to, że złoto koloidalne stymuluje syntezę kolagenu, jednocześnie przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Dodatkowo złoto ma również działanie kojące i antybakteryjne na naszą skórę, więc wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy i nadaje wrażenie rozświetlonej i pełnej blasku cery.

Nano złoto, jak zostało to już zasugerowane wcześniej w tym artykule, możemy stosować zewnętrznie, możemy je również spożywać w postaci płynnego złota koloidalnego. Z pewnością tego rodzaju wzbogacenie naszej diety korzystnie wpłynie na wygląd naszej cery i jędrność skóry.