żel dla biegaczy

Dobry jakościowo żel dla biegaczy

Biorąc pod uwagę, że na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama żeli energetycznych dla biegaczy, próba wyboru jednego może być niełatwa. Nie ma bowiem jednego, uniwersalnego produktu, który sprawdzi się w przypadku każdej osoby, a także będzie działać na wszystkich etapach wyścigu czy treningu. Wybór odpowiedniego żelu może być uzależniony od różnych czynników, dlatego warto je uwzględnić w czasie podejmowania decyzji na zakupach.

Odpowiednio dobrany żel dla biegacza

żel dla biegaczyWśród czynników wpływających na wybór odpowiedniego żelu energetycznego, warto wymienić długość oraz poziom intensywności wysiłku, aktualne warunki czy indywidualne preferencje. Ważne jest również to, czy nasz organizm w pełni toleruje konkretny suplement dla sportowców. Warto świadomie wybierać żele dla biegaczy. W ich przypadku znaczenie ma źródło cukru, czyli czystość oraz jakość składników. Dobrze, aby węglowodany pochodziły z glukozy, jej pochodnych, bądź fruktozy. Równie ważne jest to, jaka jest jakość użytych substratów. Produkty, które są dobrej jakości, zdecydowanie lepiej są tolerowane przez organizm oraz działają efektywniej. W ten sposób możemy zabezpieczyć zapotrzebowanie organizmu i zmniejszyć ryzyko występowania problemów żołądkowych czy jelitowych. Poszukując odpowiedniego produktu należy także zwrócić uwagę na fakt, czy dane żele trzeba popijać.

Na rynku dostępne są zarówno hipertoniczne, jak i izotoniczne żele energetyczne przeznaczone dla sportowców. Te pierwsze są najbardziej popularną postacią, jednak należy je popijać wodą. Jest to związane z bardzo dużą ilością węglowodanów, które muszą zostać rozcieńczone w celu wyrównania osmolarności i wchłonięcia przez organizm. Żele izotoniczne nie wymagają popijania, bo ich osmolarność jest zgodna z naszymi płynami ustrojowymi.