Dlaczego warto perfekcyjnie znać angielski?

Chociaż doskonale zdajemy sobie sprawę z użyteczności języka angielskiego, niewielu z nas decyduje się na kontynuowanie nauki po liceum. Matura z angielskiego w zupełności nam wystarczy, tak się nam przynajmniej wydaje. Tymczasem jest wiele powodów, dla których powinniśmy rozwijać nabyte w szkole umiejętności i wiedzę dotyczącą tego języka.

Angielski przydatny w życiu prywatnym i zawodowym

angielski bydgoszczJeżeli nie chcemy się uczyć języka angielskiego z powodu osobistych pragnień, czy przekonań, warto pomyśleć o tym, jak wiele może nam dać znajomość angielskiego na poziomie C2. Jest to najwyższy stopień umiejętności, który określa się jako zbliżony do poziomu, w jakim posługujemy się naszym językiem ojczystym. Oczywiście, nauka do takiego poziomu zajmuje trochę czasu i jest wyzwaniem, ale wiele nam daje. Dobrze jest znać angielski Bydgoszcz nie bez powodu odnotowuje spore zainteresowanie w tym temacie. Z perspektywy prywatnej, warto potrafić się porozumieć na wakacjach w sprawach drobnych, takich jak zakupy i tak dalej. Jednak warto mieć również możliwość przeprowadzki za granicę, podjęcia tam pracy, czy rozpoczęcia jakichś kursów. Z perspektywy zawodowej natomiast, biegła znajomość angielskiego może znacząco nam pomóc w poszukiwaniach stałego zatrudnienia, a także przy staraniach o awans. Zwłaszcza w międzynarodowych korporacjach, lub firmach nawiązujących kontakty z zagranicznymi kontrahentami będziemy mogli liczyć wówczas na docenienie.

Wielu osobom wydaje się, że angielski znają już wszyscy. Jesteśmy jednak w zaskakującym błędzie, ponieważ spora liczba osób zatrzymała się na podstawowej znajomości angielskiego. Nie jest to zasadniczo trudny język, więc warto rozszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie. Jeśli nie dotrwamy do poziomu C2, to C1 również jest bardzo przyzwoity.