Czym jest detoksykacja?

Alkoholizm jest chorobą, o której napisano opasłe tomy. Mimo tego ciągle nic się nie zmienia, a uzależnienie od alkoholu nie zniknęło z naszych społeczeństw. Alkoholizm dopada nie tylko mężczyzn, ale i kobiety, najgorsze jednak, że na terapie alkoholowe zgłasza się coraz więcej młodych osób. 

Kto powinien skorzystać z warszawskich ośrodków detoksykacyjnych?

detoksykacja w WarszawieOdtruwanie alkoholowe, czyli inaczej mówiąc detoksykacja, to szereg działań, które zmierza do wypłukania z organizmu alkoholu. Całkowitego wypłukania, ponieważ w przypadku osób nadużywających alkoholu, jego stężenie jest tak duże, że niekiedy potrzeba nawet siedemdziesięciu dwóch godzin na całkowite wytrzeźwienie. W tym czasie osobie uzależnionej podaje się kroplówki z elektrolitami oraz cukrami prostymi. Elektrolity służą nawodnieniu, natomiast cukry proste, dostarczeniu niezbędnych substancji odżywczych. Detoksykacja w Warszawie jest realizowana w ośrodkach dla osób uzależnionych od alkoholu. Na terenie miasta mamy ich sporo, zarówno tych prywatnych, jak i państwowych, w związku z czym mamy znacznie większy wybór, niż w większości polskich miast. Częścią detoksykacji jest też terapia. Prowadzona jest najczęściej przez psychoterapeutów i psychologów z wieloletnim stażem i doświadczeniem w leczeniu alkoholików. A w przypadku terapii alkoholowych, bardzo ważne jest, kto je prowadzi. Im lepszy jest terapeuta, tym szersze spektrum jego umiejętności, a co za tym idzie sukcesów. Wielu alkoholików wydawało się straconymi, a jednak wyszli na prostą.

Dzięki pobycie na detoksykacji, alkoholik ma czas na głębsze refleksje i przemyślenia względem swojego nałogu. Dlatego warto zdecydować się na tego rodzaju terapię. Dzięki podawanym pacjentom, kalorycznym posiłkom, do równowagi wraca również organizm osoby uzależnionej.