Co zabrać w rejs na Mazury?

Kiedy wybieramy się w rejs musimy upewnić się jaki mamy sprzęt ze sobą na jachcie. Wszystko najczęściej zależy od tego jaką łódź wypożyczymy, gdyż zazwyczaj większe potrzebują więcej różnych dodatkowych narzędzi przy ewentualnych naprawach. Na każdym jachcie powinna znaleźć się podręczna skrzynka narzędziowa, która będzie zawierała wszelkiego rodzaju rzeczy takie jak: kombinerki, śrubokręt, śruby, zapalniczkę, latarki oraz kilka innych rzeczy.

Co należy i co warto zabrać w rejs?

czarter łodzi na MazurachZawsze w umowie warto dodać opcję, abyśmy mieli możliwość zgłoszenia awarii i aby w razie jakichkolwiek kłopotów była możliwość podpłynięcia łodzi odpowiedzialnej za naprawy, wszelkie uszkodzenia i inne usterki, które mogą wyniknąć, np. przy trudniejszych pogodach, porywistych wiatrach, itd. Bardzo dobrze mieć wsparcie serwisu, który organizuje czarter łodzi na Mazurach. To co każdemu żeglarzowi jest niezbędne to oczywiście nóż żeglarski, który jest niezbędny w wielu różnych sytuacjach. Musimy także pamiętać iż decydując się na tańszy i mały jacht możemy nie mieć na łodzi toalety, wtedy musimy załatwiać wszelkie sprawy na łonie natury, wtedy niezbędnym narzędziem okazuje się saperka. Dobrze także jeśli weźmiemy ze sobą mapy, aby dokładnie wiedzieć w którym kierunku płyniemy i jak wrócić z powrotem. Podczas kilkudniowych wypraw będziemy zmuszeni na noclegi na wodzie i warto pamiętać, aby zabrać ze sobą latarki, jak również dodatkowe baterię do nich. W zależności od pogody warto także ubrać się cieplej lub zabrać ze sobą dodatkowe ubrania.

Dla poprawy humoru istotnym elementem będą słodycze. Oczywiście oprócz standardowego jedzenia i napojów, warto zabrać ze sobą czekoladę, gdyż jak wiadomo czekolada jest najbardziej uwielbianym smakołykiem, zarówno przez młodych, jak i przez starszych. Jeżeli nie mamy możliwości podgrzewania posiłków to zastanówmy się nad nalaniem gorącej herbaty i kawy do termosów.