Buty robocze od Uvexa

Sprzęt od Uvexa był dość znany, gdyż większość wyposażenia w ofercie tej firmy miało bardzo dobrą jakość i wytrzymałość, której nie można było spodziewać się po produktach z tak niską ceną. Dlatego też, okulary ochronne czy buty Uvexa były często widywane na meczach airsoftowych, a wielu kolegów zdecydowało się używać ich również w pracy.

Obuwie ochronne od Uvexa

półbuty ochronne uvexPoczątkowo byłem dość sceptyczny jeśli chodzi o skuteczność butów roboczych, jednak kilka drobnych aczkolwiek bolesnych wypadków podczas pracy w warsztacie szybko utwierdziło mnie w przekonaniu, że takie obuwie może być jednak potrzebne, by zapobiec poważniejszym obrażeniom. U kolegów na meczach asg podpatrzyłem półbuty ochronne Uvex, których co prawda używali do gry, aczkolwiek przede wszystkim przeznaczone były one do wykorzystania w pracy. Ich uniwersalność nie była niczym zaskakującym, gdyż były one bardzo mocne i wytrzymałe, a gruba skóra, z jakiej wykonana była wierzchnia warstwa butów nie tylko osłaniała nogi i pochłaniała siłę uderzenia, ale była również bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Stalowe zapiętki i podnoski, zaś, chroniły nogi przed najmocniejszymi uderzeniami, przez co owe buty świetnie nadawały się do pracy i swoje zadanie spełniały doskonale. Spodziewałem się co prawda że nie będą zbyt wygodne, gdyż był to stały mankament każdego obuwia roboczego, jednak już w pierwszy dzień pracy w nowym obuwiu byłem bardzo zaskoczony ich wygodą.

Nie ograniczały ruchów, mimo iż były dość ciężkie, a niska cholewka pozwalała na swobodną pracę w niemal każdej przestrzeni. Wkładki owych butów były bardzo wygodne, przypominając obuwie górskie, i znacznie przewyższały komfortem jakiekolwiek buty robocze, z którymi do tej pory miałem do czynienia.