Budowa przedłużaczy bębnowych

Podczas prac wykonywanych w obrębie gospodarstwa domowego często zachodzi konieczność użycia elektronarzędzi potrzebujących do swojego działania zasilania sieciowego. Realizacja zadań przebiega jednak w różnych odległościach od najbliższego gniazdka elektrycznego. Właśnie w takiej sytuacji mogą być zastosowane dodatkowe przedmioty, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę nawet w dużych odległościach od domu.

Przedłużacz umożliwia pracę poza budynkiem

przedłużacze bębnoweDo tego celu wykorzystywane są przedłużacze bębnowe, których długość często sięga kilkudziesięciu metrów. Dzięki ergonomicznej konstrukcji użytkownik ma możliwość w łatwy sposób zwinąć oraz rozwinąć kabel zasilający. Warto dodać, że niektóre przedłużacze mają w swojej konstrukcji również kilka gniazdek do podłączenia urządzeń zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest również stopień ochrony przed wodą oraz kurzem takiego przedmiotu. Często bowiem przedłużacze wykorzystywane są na powierzchniach otwartych co w znacznym stopniu naraża ja na różnego rodzaju zawilgocenia czy pracę w trudnych warunkach. Właśnie dlatego niektóre z nich posiadają specjalne obudowy zapewniające wyższy stopień szczelności. Ważnym aspektem jest również rodzaj zastosowanego kabla, który określa jego obciążalność prądową. Większość rozwiązań posiada kabel trójżyłowy o przekroju jednego milimetra kwadratowego. Pozwala on na przesył prądu o natężeniu do dziesięciu amperów.

Wystarczy to do zasilania większości odbiorników energii elektrycznej wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Warto dodać, że przedłużacze posiadają również elementy chroniące przeciw przepięciami. Są one dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również na popularnych portalach aukcyjnych. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wyżej wspomniane parametry, które pozwolą dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb użytkownika.