szafa dla dziecka

Bezpieczne meble dla dzieci

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym dobrze ma czuć się dziecko, a nie jego rodzice. Dlatego szafa dla dziecka, biurko dla dziecko czy łóżko dla dzieci muszą podobać się naszym pociechom. Kupując je, nie można jednak zapominać o tym, że meble dziecięce muszą być nie tylko ładne, ale i bezpieczne.

Wybieramy szafę dla dziecka

szafa dla dzieckaWiększość producentów mebli do pokoju dziecięcego oferuje modele zrobione z drewna. Takie rozwiązanie gwarantuje trwałość i solidność mebli. Trzeba jednak zawsze dokładnie meble przed zakupem obejrzeć. Nie zawsze bowiem producenci dokładają wszelkich starań do tego, aby użytkowanie takich mebli było w pełni dla dziecka bezpieczne. Uwagę zwracamy przede wszystkim na to, jak wykończone zostały kanty – nie powinny być ostre. Optymalną sytuacją jest, kiedy wszystkie rogi w meblach są zaokrąglone. Przyglądamy się także temu, jak wyszlifowana została meblowa powierzchnia. Szafa dla dziecka musi  być idealnie gładka. Wszelkie zadziory są niedopuszczalne, bo mogą podrapać delikatne dziecięce rączki. Jeśli wykonane z drewna meble są pomalowane, warto zapytać sprzedawcę jaka farba została wykorzystana do tego celu. Musi to być w pełni bezpieczna farba, która nie zawiera żadnych składników toksycznych.

Ich obecność kategorycznie wyklucza możliwość zakupu takich mebli. Nawet wtedy, kiedy są dużo tańsze niż pozostałe modele. Trzeba bowiem pamiętać, że obecność takich substancji w farbie stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia naszego dziecka. A na tym przecież nikt nie chce oszczędzać. Poleca się kupowanie mebli dziecięcych od renomowanych producentów.