Bezpieczne klocki dla dzieci

Pomimo, że rynek zabawek jest poddawany częstym kontrolom jakości, to bywa, że znajdziemy na nim zabawki, które do bezpiecznych nie należą. Dlatego też warto dokładnie sprawdzać produkty, które wybieramy dla swoich pociech.

Jakimi klockami bawią się dzieci?

klocki dla małych dzieciMałe dzieci mogą się bawić niemalże wszystkim, ponieważ każda rzecz jest dla nich nowa. Choć najczęściej sięgają za przedmioty użytku codziennego, to warto im dawać zabawki przeznaczone do ich wieku. Każde dziecko ma w swoim pokoju przytulanki, samochodziki, lalki czy wózki, jednak najpopularniejsze są klocki dla małych dzieci. To zabawka, która jednocześnie może rozwijać wiele umiejętności. Przede wszystkim klocki uczą koncentracji, planowania przestrzennego, ale mogą też pełnić rolę edukacyjną. Jeżeli na bokach klocków znajdą się literki lub cyferki to będzie to dla dziecka kolejne źródło do czerpania nowej wiedzy. Klocki mają różne barwy, więc także będą stymulowały wzrok malucha i uczyły kolorów. Dla małych dzieci, klocki mają dość spory rozmiar, aby nie mogły ich wsadzić do buzi i połknąć. Mają także ścięte rogi i zaokrąglone brzegi, aby maluchy nie rozbiły sobie krzywdy podczas zabawy. Im starsze są dzieci, tym mniejszymi klockami mogą się bawić. Jednakże do końca wieku niemowlęcego lub nawet do dwóch lat, lepiej dawać dzieciom większe modele klocków. Przeważnie można je nabyć w formie zestawów umożliwiających wybudowanie konkretnej budowli lub w workach zbiorczych liczących po pięćdziesiąt lub sto elementów.

Z pewnością zabawa klockami zajmie maluchowi niejedno popołudnie. Z małymi dziećmi trzeba się bawić klockami i pokazywać im co można z nich zrobić, gdyż one tego jeszcze nie potrafią. Na początku będą burzyć każdą budowlę zrobioną przez rodziców, ale później same coś stworzą.