Automatyka do bram a wygoda

Zastanawiałem się ostatnio czy warto zamontować automatykę do bram w firmie. Wchodziłoby się na przykład na specjalny kod albo co ważniejsi pracownicy mieliby specjalne urządzenie do otwierania. W sumie stwierdziłem, że może to być dobry pomysł. Przynajmniej osoby niepowołane nie będą stawiały samochodów na moim prywatnym terenie.

Automatyka do bramy uniemożliwiła dostęp niepowołanym

automatyka do bram w Bielsko BiałejNie mam wielu pracowników, więc jakby się uprzeć to można by im wszystkim zrobić specjalny przycisk do otwierania. Tak sobie myślałem. Ostatecznie jednak zobaczyłem w sklepie, że lepsza jest automatyka do bram w Bielsko Białej, która otwiera bramę po wpisaniu odpowiedniego kodu. Wtedy nie musiałbym nic nikomu dorabiać, a każdy, kto potrzebuje, znałby kod do otwierania bramy wjazdowej. Co do wejścia dla ludzi, to już od dawna ustawiony był specjalny kod, po którego wpisaniu można było otworzyć małą bramę. Duża jednak była po prostu otwierana ręcznie. Uznałem, że to w sumie niedopatrzenie, bo czemu osoby, które przyszły pieszo mają mieć kod do wpisania, a kierowcy nie? Przecież w ten sposób nieraz już ktoś zajmował moje miejsca parkingowe, a poza tym mogłem niestety być narażony na włamania. Wreszcie zakończyłem rozmyślania i przeszedłem do działań. Udało mi się szybko zamówić potrzebną automatykę, a fachowcy przyszli mi wszystko zamontować. Brama była dosyć nowa, więc nie było potrzeby jej wymiany. Raz dwa i wjazd dla osób niepowołanych został zablokowany. Widziałem nawet pewnego dnia jak jedna z takich osób, szukających parkingu, denerwowała się, że już nie może wjechać.

Cóż, w moim interesie jest, aby dobrze ogrodzić własny teren. Kiedyś myślałem, że to niepotrzebne, ale teraz widzę, że jest znacznie lepiej odkąd mamy bramę na kod. Każdy pracownik ma miejsca na auto dzięki czemu się nie spóźniają i nie przychodzą wkurzeni od rana do pracy.

Opublikowane w Dom