akcesoria meblowe

Akcesoria meblowe – majsterkowanie

Nigdy specjalnie nie interesowało mnie samodzielne majsterkowanie, zawsze wolałem zadzwonić po profesjonalistę, który zrobi to za mnie, ale jestem niejako zmuszony wziąć się samodzielnie za odnowę sypialni.

W każdym domu majsterkowicza powinny być akcesoria meblowe

akcesoria mebloweJak policzyłem sobie wszystkie koszty to aż złapałem się za głowę. Muszę pomalować pomieszczenie, odświeżyć panele no i przede wszystkim wymienić meble. Najdroższe są właśnie te ostatnie więc zastanawiam się czy nie zająć się tym samodzielnie, tylko, że nigdy tego nie robiłem. Czy cięcie płyt meblowych jest bardzo trudne? Mam już upatrzone płyty meblowe na szafki, ale nie wiem jakim sprzętem je ciąć ani jak. Do tej pory umiałem tylko przykręcić uchwyty meblowe, nawet akcesoria meblowe to była domena mojej żony i się nimi nie zajmowałem. Myślę, że z pomalowaniem pokoju i sufitu bym sobie poradził, mam w domu wałek i drabinę, ale to akurat najtańsza inwestycja. Cyklinowanie parkietu też nie wygląda obiecująco, ale urządzenia można wynająć, nie trzeba kupować, ale też nie wiem czy to takie proste, że każdy by sobie z tym poradził. A po cyklinowaniu trzeba jeszcze polakierować, ale to chyba nie powinno sprawiać problemu. Cięcie płyt meblowych z tego co sprawdzałem jest z tego wszystkiego najdroższe i dlatego chciałem sam właśnie się za to zabrać. Myślicie, że amator sobie z tym poradzi czy lepiej wezwać fachowca?

Czy lepiej samemu zająć się malowaniem i cyklinowaniem, a meble kupić w sklepie? Jaki sprzęt należy kupić/ wypożyczyć, by wszystko było dobrze zrobione i nie rozpadło się?